Get Adobe Flash player
Головна сторінка

27 червня – в храмі святого Миколая


 

Теперішній Кафедральний собор Покрова Пресвятої Богородиці у Львові по вул. Грушевського – це особливе місце, пов’язане зі святим Зигмундом Гораздовським. Тут від 1882 року як вікарій парафії, а від 1910 року як настоятель жив і працював отець Зигмунд.

Саме тут він звершував щодня Євхаристію, тут сповідав і причащав людей, тут проповідував Євангеліє і сюди приходили люди з різними болячками і проблемами, шукаючи в нього підтримки і допомоги. Свідки згадували, що вночі він часто молився перед Пресвятими дарами, бо через свою діяльність не мав часу на молитву на протязі дня. Можливо, тут народжувалися різні благодійні починання, серед яких і заснування Згромадження Сестер Св. Йосипа.

 

В суботу 27 червня Сестри з усіх спільнот України та шанувальники святого зібралися в цьому храмі на молитві подяки Богові за дар його святого життя, за все добро і милосердя, яке пройшли через його руки.

Великою радістю став для всіх спів Акафісту на честь св. Зигмунда, який виконали отці кафедрального собору.

На закінчення ключар кафедрального собору, проректор Львівської Православної Богословської Академії, митрофорний протоієрей Михайло Сивак, звернувся до присутніх зі словом про святого Зигмунда, назвавши його великим подвижником, святим попередником та гідним взірцем для теперішніх священиків, які служать у цьому храмі.